Szkoła Podstawowa
im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym

Dnia 18 lutego 2018roku po raz kolejny odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa.  Wzięły w niej udział dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klasy II i III. Na pięknie udekorowanej migocącymi światełkami , krepiną oraz różnokolorowymi balonami szkolnej kafeterii, która na kilka godzin zmieniła się w niezwykłą salę balową, bawili się młodsi uczniowie szkoły.

Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości zarówno tym małym jak i większym dzieciom. To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Nasze pociechy lubią, chociaż na kilka godzin wcielić się w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów. Zatem pomysłów na stroje nie zabrakło! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, ludziki lego, wojownicy, Czerwony Kapturek, czarnoksiężnicy, żołnierz, piłkarz  i wiele innych niezwykłych postaci.

Zabawę karnawałową poprowadziły panie animatorki kreatywnej zabawy przy aktywnej pomocy wszystkich nauczycieli. To dzięki ich zaangażowaniu „maluchy” bawiły się znakomicie. Przygotowano i przeprowadzono szereg zabaw ruchowo- muzycznych i wiele konkursów umilających dzieciom zabawę. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami i drobnymi upominkami.