Szkoła Podstawowa
im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym

W kwietniu dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami I , III oraz IV klasy udały się na wycieczkę do Pucka. Program wizyty był wypełniony od samego rana. Pierwszym z punktów zwiedzania i poznawania miasta z siedzibą powiatu była wizyta w puckiej  redakcji „Dziennika Bałtyckiego”znajdującej się w kamienicy przy Placu Obrońców Wybrzeża. Tam odbyliśmy redakcyjną rozmowę o kulisach powstawania gazety, którą w piątki można kupić w wielu sklepach i kioskach oraz o tym jak zbiera się informacje, które potem trafiają na łamy popularnego portalu informacyjnego o powiecie puckim -puck.naszemiasto.pl. Na koniec spotkania przy oficjalnym banerze Echa Ziemi Puckiej wykonana została pamiątkowa fotografia ze spotkania. Artykuł na nasz temat ukazał się w kwietniowym numerze Echa Ziemi Puckiej.

Kolejnym miejscem , które odwiedziły przedszkolaki wraz z uczniami klasy IV był Urząd Pocztowy, gdzie zaobserwować można było pracę pracowników poczty, listonoszy oraz zaadresować i wysłać kartkę pocztową z pozdrowieniami z wycieczki do naszej szkoły.

Podczas wycieczki przekonaliśmy się także , gdzie w Pucku można zrobić szkło, gdyż odwiedziliśmy miejsce, gdzie łatwo można  przyglądać się  dmuchaniu wysokiej jakości szkła biorąc udział w tego typu ciekawych  prezentacjach pod okiem fachowca. W hucie szkła „Puck-Glas”na naszych oczach , w nowoczesnych piecach zobaczyliśmy jak wiążą się minerały z ogniem tworząc wysokogatunkowe szkło artystyczne. Doświadczyliśmy  jakie to inspirujące, gdy powstają wartościowe dmuchane wyroby szklane wg. starej tradycji. Na koniec zakupiliśmy piękne szklane wyroby ze szkła na pamiątkowy prezent dla naszych najbliższych.

Ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy było Muzeum Ziemi Puckiej, gdzie zobaczyliśmy ekspozycję poświęconą kaszubskiej kulturze, a uczniowie klasy I i III uczestniczyli w warsztatach czerpania papieru. Pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. Zapraszamy do fotorelacji :