Szkoła Podstawowa
im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym

 

Dnia 6 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole Świąteczny Dzień Mikołajkowy połączony z V edycją akcji UNICEF  WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA i kiermaszem ozdób świątecznych.

Do  uroczystego  podsumowania akcji uczniowie przygotowywali się w kilku następujących etapach:

  1. Edukacja o problemie szczepień dzieci na świecie – w oparciu o materiały dydaktyczne   UNICEF ( filmy i prezentacje) uczniowie poznali problemy dzieci z innych krajów świata dotyczące dostępu do szczepień.
  2. Podróż przez kontynenty– dzieci podczas zajęć zebrały informacje o kontynencie, który wylosowała ich klasa oraz kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka. Zebrały jak najwięcej informacji o geografii kraju, a także o jego mieszkańcach: zwyczajach, kulturze, zwierzętach       i roślinach. Następnie wykonały plakat o danym kontynencie.
  3. Przygotowanie laleczek przez uczniów– chętni uczniowie wraz z rodzicami uszyli laleczki reprezentujące wybrany kraj.
  4. Dzień Wszystkich Kolorów Świata –  podczas Świątecznego Dnia Wszystkich Kolorów Świata odbyła się prezentacja wykonanych plakatów oraz uszytych 11 laleczek. Chętnych do zaopiekowania się laleczkami nie brakowało!!!

Rodzice i dzieci chętnie zgłaszali wolę zaopiekowania się laleczką w zamian za przekazanie darowizny na szczepienie dla potrzebujących dzieci.

Nowy dom znalazły wszystkie laleczki !!!

  1. Konkurs na „najbardziej oryginalną laleczkę”-na spotkaniu rodzice i dzieci głosowali też na najbardziej oryginalną laleczkę. Najwięcej głosów zebrała lalka nr 3 o imieniu Zuri pochodząca z GHANY. Zuri będzie reprezentować nasza szkołę w konkursie UNICEF. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej – Ambasadora Dobrej Woli UNICEF.

  Trzymamy kciuki !!!! Życzymy powodzenia !!!