Szkoła Podstawowa
im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym

W miniony piątek uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły uczestniczyli w musicalu familijnym  „PIOTRUŚ PAN” Teatru Muzycznego w Gdyni. Emocje były olbrzymie, ponieważ w roli tytułowego Piotrusia Pana obsadzony został uczeń  klasy VI naszej szkoły-Konrad Kąkol.

Baśniowy, kolorowy z piękną muzyką w najnowocześniejszej technologii 3D, taka jest najnowsza propozycja Teatru Muzycznego w Gdyni. „Piotruś Pan” przed najmłodszymi odkryje niesamowity świat bajki i fantazji, a wszystko to na wyciągnięcie ręki. To magiczny teatr,  ze wspaniałymi młodymi aktorami i doświadczonym zespołem Muzycznego. Reżyserem spektaklu jest Janusz Józefowicz, aktor, reżyser i choreograf, dyrektor Teatru Studio Buffo w Warszawie, pomysłodawca i reżyser słynnego musicalu „Metro”.  Libretto musicalu zostało specjalnie przygotowane przez Jeremiego Przyborę, wybitnego polskiego satyryka, mistrza słowa, współtwórcę „Kabaretu Starszych Panów”, do muzyki Janusza Stokłosy, kompozytora, autora muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych. 

„Piotruś Pan” wprowadził nas  w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii 3D, były  dosłownie na wyciągnięcie ręki. Widzowie byli  uczestnikami jedynej w swoim rodzaju zabawy łączącej świat wyobraźni z niesamowitymi możliwościami współczesnej techniki. W tej wielkiej przygodzie zmierzyliśmy się bowiem ze złowrogimi piratami, ogrzaliśmy  w kręgu indiańskich ognisk i odkryliśmy nowe lądy. Po spektaklu mieliśmy możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii z aktorami. Zapraszamy do galerii!