Szkoła Podstawowa
im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym

Okres Świąt Bożego Narodzenia , to szczególny magiczny czas.  21 grudnia 2018 r. od rana w naszej szkole panowała bardzo świąteczna atmosfera. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami zorganizowali Klasowe Wigilie. Wszyscy odświętnie ubrani, przy pięknie udekorowanych stołach śpiewali kolędy, spożywali przygotowane smakołyki oraz spędzali czas na wspólnych rozmaitych zabawach.

Po spotkaniach klasowych odbyło się spotkanie na uroczystym apelu wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, emerytów, zaproszonych gości oraz rodziców. Pani Dyrektor Lidia Ceynowa – Krawczyk złożyła pracownikom, gościom oraz całej społeczności uczniowskiej życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  W piękną świąteczną atmosferę wprowadziła nas Julia Wojtas oraz Konrad Kąkol śpiewając piękne pastorałki.

Podczas tego wyjątkowego dnia  głównym akcentem były Jasełka pt. „Dobro zagościło w nas” w wykonaniu uczniów z Koła Teatralnego. Uczniowie  przygotowani przez Panie:  Bożenę Rozmarynowską, Beatę Białk i Agnieszkę Liepke w teatralny sposób pokazali, że sensem istnienia jest bycie dobrym człowiekiem  i pokładanie  nadziei w Panu.  Aktorzy pokazali i zwrócili uwagę na to, że każdy może zrobić coś dobrego dla innych oraz naprawić swój błąd.

Występy zakończyli uczniowie klasy IV, którzy zaśpiewali i zatańczyli pastorałkę ”O  dobrym serduszku”.

Po występie życzenia złożyli wszystkim również przybyli goście: ks. dr Fabian Tokarski,  Sołtys Rekowa Górnego Alicja Wojtas, była Pani Sołtys oraz Radna Małorzata Szlas, Pani Anna Jasińska – emerytowana Dyrektor naszej szkoły oraz Bogumiła Rumkowska – emerytowana sekretarz szkoły.

Pani Dyrektor zaprezentowała  medal i dyplom, który otrzymała nasza szkoła w Plebiscycie Dziennika Bałtyckiego. Dzięki Rodzicom naszej szkoły, którzy zgłosili szkołę do tego konkursu i ich głosowaniu zajęliśmy:

I miejsce w Powiecie Puckim z tytułem „ Szkoła na medal” a V miejsce w województwie pomorskim.

Po tej wiadomości rozległy się gromkie brawa na całej sali. Gratulujemy, dziękujemy i jesteśmy dumni z tego sukcesu !!!!!!!

Po tak wielu emocjach nastąpiło wspólnie śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.