Szkoła Podstawowa
im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym

W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 22 stycznia 2018 r.  Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitała pani dyrektor szkoły Beata Mieczkowska składając serdeczne życzenia. Specjalną niespodzianką dla zaproszonych gości były bajkowe  przedstawienia teatralne pt. „Rzepka”,  w wykonaniu uczniów klasy II oraz ” O babci, wilku i kolorowych czapeczkach” przygotowane  przez uczniów klasy III .

Na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały występ pt „Jaś i Małgosia” oraz taniec śnieżynek i taniec do piosenki „Mam tę moc”. Po występie wszystkie wnuki złożyły Babciom i Dziadkom życzenia i zaprosiły na słodki poczęstunek do swojej sali. Przy stole dzieci wręczyły upominki i kolorową laurkę. 
 Po występach artystycznych uczniów klasy II i III  i odśpiewaniu przez nich „100 lat” dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki oraz upominki-konewki z kwiatkiem. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Po uroczystości nastąpiła chwila dla fotografa, kiedy to można było wykonać wspólne zdjęcie z babcią i dziadkiem. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości… Jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.