Szkoła Podstawowa
im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym

W ostatnim czasie w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście 100-lecie niepodległości Polski. Z tej okazji cała szkoła została pięknie przystrojona biało-czerwonymi barwami.

Obchody rozpoczęliśmy Konkursem Piosenki Patriotycznej, który odbył się w czwartek 8 listopada. Wzięło w nim udział 12 uczestników z klas I, III, IV i VII. Zwycięzcami konkursu okazali się Oliwia Hallmann z klasy I i Konrad Kąkol z klasy VII.

W piątek 9 listopada nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 we wszystkich szkoła w całej Polsce odśpiewano 4 zwrotki Hymnu Narodowego, aby uczcić 100 lat niepodległości naszej Ojczyzny.

11 listopada poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę w Gminnych Obchodach Rocznicy Niepodległości w Zdradzie.

To jednak nie koniec uroczystości. 13 listopada odbył się apel patriotyczny przygotowany przez klasy VI i VIII. Uczniowie zaprezentowali historię rozbiorów, niewoli i odzyskania niepodległości.

Na zakończenie najmłodsi uczniowie odśpiewali piosenki patriotyczne, zaś uczestnicy konkursu wokalnego jeszcze raz wykonali zwycięskie utwory. Szkolne obchody 100-lecia niepodległości zakończył przepiękny taniec z biało-czerwonymi wstążkami.