Szkoła Podstawowa
im. Wiktora Czapiewskiego w Rekowie Górnym

Wspólna Wigilia Seniorów z Rekowa Górnego i Rekowa Dolnego – Redy, to coroczne spotkanie, które w tym roku odbyło się w sobotę 15 grudnia 2018 r.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się mszą św. w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie Rekowie. Mszy przewodniczył ks. dr Fabian Tokarski. Na spotkanie przybyła liczna grupa Seniorów oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński, Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk, Sołtys Rekowa Górnego Alicja Wojtas, Radny Miasta Redy Leszek Hebel, Radni Gminy Puck Marcin Sikora i Zbigniew Groenwald, ks. Proboszcz dr Fabian Tokarski, ks. Kazimierz Juszko.

Dalsza część spotkania miała miejsce, nie tak, jak co roku w szkole, lecz… tu była niespodzianka, w Hotelu River Style w Redzie. Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej nr 5 pozyskała na ten cel fundusze od sponsorów.  Seniorzy zostali przewiezieni autokarami spod kościoła do hotelu  i z powrotem.

Gości powitały  Panie Dyrektor szkół: Anna Milewska i Lidia Ceynowa – Krawczyk.  Życzenia  Seniorom złożyli również: Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński , Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk, Proboszcz ks. dr Fabian Tokarski oraz Parafialne Koła Caritas. Wspólna modlitwa poprzedziła łamanie się opłatkiem i składanie sobie nawzajem życzeń.

Podczas tego wyjątkowego przedpołudnia głównym akcentem były Jasełka pt. „Dobro zagościło w nas” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Czapiewskiego z Rekowa Górnego. Uczniowie szkoły przygotowani przez Panie:  Bożenę Rozmarynowską, Beatę Białk i Agnieszkę Liepke w teatralny sposób pokazali, że sensem istnienia jest bycie dobrym człowiekiem  i pokładanie  nadziei w Panu. Seniorom zaprezentował się również kaszubski zespół wokalno – taneczny ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Redy prowadzony przez pana Marka Czarnowskiego. Przy dźwiękach akordeonu uczniowie  zaśpiewali kolędy i zatańczyli dwa tańce regionalne. Później było jeszcze wspólne kolędowanie. Na wigilijnym stole pojawiły się potrawy wigilijne: barszcz czerwony z pasztecikiem, ryba z kapustą i pierogi. Do kawy podane zostały ciasta przygotowane przez rodziców obydwu szkół. Rada Rodziców przygotowała konkurs. Dwie żywe choinki udekorowane podczas spotkania przez Seniorów w drodze losowania trafiły do nowych właścicieli.

Uczestnicy spotkania obdarowani zostali upominkami wykonanymi przez uczniów, nauczycieli oraz członków Koła Caritas. Seniorzy otrzymali również bombki, które pozyskane zostały od sponsora przez Radę Rodziców  z Rekowa Dolnego.

Organizatorzy pamiętali także o chorych z naszej parafii. Po spotkaniu zawieźli im paczki wigilijne z bożonarodzeniowymi życzeniami.